Uber opět nejpopulárnější mobilní aplikací smluvní přepravy v Praze

Uber obhájil pozici nejpopulárnější mobilní aplikace smluvní přepravy v hlavním městě. Vyplývá to z nezávislého průzkumu agentury Kantar TNS, který mapoval názory reprezentativního vzorku populace obyvatelů Prahy.

Zatímco před rokem služeb Uberu využíval přibližně každý osmý až devátý Pražan, dnes je to už 14 % obyvatelů metropole. Přívlastek nejpopulárnější aplikace potvrzuje i zjištění, že čtvrtina Pražanů využívajících individuální přepravu jednoznačně preferuje služby Uberu a že tuto společnost znají téměř tří čtvrtin všech obyvatel metropole oproti 48 % v loňském roce. Navíc koncept městské mobility, tak jak ho nabízí Uber, přesvědčil cestující veřejnost natolik, že se o tyto nové flexibilní pracovní příležitosti aktuálně zajímá 42 % Pražanů. Loni v dubnu to bylo 30 procent.

„Z hlediska výzkumné agentury respondenti velmi dobře reagovali na témata výzkumu. Z odpovědí vyplynulo, že problematika individuální přepravy je pro ně aktuální a důležitá. Kdybych měl přidat i osobní postřeh, zaujala mne velká míra otevřenosti Pražanů vůči Uberu, který otvírá nové možnosti díky využívání digitálních technologií,“ komentuje výsledky Jan Kovář, Client Partner Kantar TNS

Newsletter