Ubytovaných turistů v ČR v 1. čtvrtletí přibylo 11,9 %

V českých hotelech a penzionech se v letošním prvním čtvrtletí ubytovalo 3,3 milionu turistů, meziročně jich tak bylo o 11,9 procenta více. V ubytovacích zařízeních strávili o 12 procent více nocí, a to 9,5 milionu. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.

Mezi ubytovanými převažovali cizinci, kterých bylo o 60.000 více než tuzemských hostů. Proti loňskému lednu až březnu ale přibylo českých i zahraničních turistů. Počet zahraničních návštěvníků se zvýšil o 13,9 procenta a počet domácích o 9,9 procenta. Obě skupiny strávily v hromadných ubytovacích zařízeních v meziročním srovnání i více nocí, u cizinců byl nárůst o 12,1 procenta a u české klientely o 11,9 procenta.

Hosté přibyli ve všech krajích, přičemž největší jejich nárůst zaznamenal Karlovarský kraj. Hotely a penziony ve všech krajích republiky současně vykázaly i vyšší počet přenocování. Pouze na Vysočině bylo meziročně o pět procent méně přenocování cizinců, a to kvůli letošní absenci světového poháru v biatlonu, uvedl ČSÚ.

Nejvíce zahraničních hostů přijelo do Česka jako obvykle z Německa, meziročně jich bylo dokonce o 20,4 procenta více. Druhou nejpočetnější skupinu zahraničních turistů tvořili Slováci, třetí byli Poláci.

Newsletter