UniCredit obdržela čtyři závazné nabídky na divizi Pioneer

Italská bankovní skupina UniCredit obdržela čtyři závazné nabídky na svoji divizi správy majetku Pioneer. Nabídky ohodnocují firmu na více než tři miliardy eur (81 miliard Kč). Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dva informované zdroje.

Nabídku podaly konsorcium vedené italskou poštou, francouzská firma Amundi, australská Macquarie a americká Ameriprise Financial. Podle jednoho ze zdrojů UniCredit do pondělí vybere dva prioritní zájemce pro další jednání a závěrečné rozhodnutí o prodeji by mělo padnout do 10. prosince.

Generální ředitel banky Jean Pierre Mustier, který se ujal funkce v červenci, se snaží prodat Pioneer a další aktivity banky, aby získal finance na posílení jejího kapitálu. Očekává se také, že banka vydá nové akcie v hodnotě osm až deset miliard eur. Výše emise bude záviset na tom, kolik se podaří bance získat z prodeje majetku.

Podle jednoho ze zdrojů nabídky ohodnocují Pioneer na 3,2 až 3,4 miliardy eur. Podle druhého zdroje se nabídky pohybují v rozmezí 3,7 až čtyři miliardy eur. Není však zcela jasné, co je do této částky vše zahrnuto.

Pioneer je šestým největším správcem majetku v Evropě, ve správě má zhruba 225 miliardy eur. Zájem o správce majetku v posledních letech rychle vzrostl a staly se atraktivním cílem pro banky a finanční instituce, protože investoři po celém světě se snaží najít vyšší návratnost investic.

Italská poštovní společnost Poste Italiane je jediným zájemcem, který potvrdil předložení nabídky. Členy konsorcia jsou také firmy Anima Holding a italská státní finanční společnost Cassa Depositi e Prestiti.

UniCredit dnes potvrdila, že jedná z potenciálními zájemci o Pioneer. Uvedla však, že není jisté, zda jednání skončí dohodou.

Newsletter