UniCredit: Propouštět budeme. Kolik, není rozhodnuto

Generální ředitel italské bankovní skupiny UniCredit Federico Ghizzoni odmítl komentovat dnešní zprávu médií, podle které chce banka propustit více než 10.000 zaměstnanců. Ghizzoni podle agentury Reuters řekl, že o přesném počtu zatím nebylo rozhodnuto. Banka působí i na českém trhu.

„Nekomentuji to, protože plán se chystáme představit v listopadu, nebo v každém případě do konce roku. Pracujeme na tom, teď není ta správná chvíle o tom mluvit, sami ještě nemáme konkrétní číslo,“ řekl.

Agentura Bloomberg dnes s odvoláním na informované zdroje uvedla, že UniCredit v rámci revize svého strategického plánu zvažuje propustit více než 10.000 zaměstnanců. Propouštění se má dotknout hlavně zaměstnanců v Itálii, ale také v Německu a Rakousku. Podle zdrojů je možné, že se dotkne i dalších zemí, rozhodnutí má padnout do konce roku.

UniCredit je největší bankou v Itálii. Celkem působí v 17 zemích a má 146.600 zaměstnanců. Firma již dříve oznámila, že do roku 2018 zruší asi 2700 pracovních míst.

UniCredit nyní přepracovává svůj pětiletý strategický plán, který představila před necelými 18 měsíci. Jeho cílem je zvýšit příjmy a snížit náklady. Zdroje z odborů agentuře Reuters řekly, že s nimi zatím nikdo o dalším propouštění nejednal.

Banka nyní čelí značnému tlaku, aby zlepšila svou finanční sílu a snížila náklady, zvláště v Německu a Rakousku, a zmírnila tak obavy, které panují na trhu, že bude muset zvýšit kapitál. Ghizzoni popírá, že by banka musela uvažovat o zvýšení kapitálu.

UniCredit se výrazně angažuje v zemích střední a východní Evropy, včetně České republiky. Česká UniCredit Bank patří mezi největší tuzemské banky. Působit na českém trhu začala v listopadu 2007, kdy vznikla spojením finančního ústavu HVB Bank a Živnostenské banky.

Newsletter