UniCredit prý zvažuje emisi akcií a prodej majetku za 16 mld. eur

Italská bankovní skupina UniCredit chce získat až 16 miliard eur (432,3 miliardy Kč) prostřednictvím emise nových akcií a prodeje majetku. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

K prodeji chce UniCredit mimo jiné nabídnout internetového makléře FinecoBank. Největší italská banka nyní očekává nabídky na svou divizi správy majetku Pioneer a jedná s polskou PZU o prodeji podílu 40 procent v polské Bank Pekao.

Ukazatel kapitálové přiměřenosti UniCredit zaostává za stejným ukazatelem u předních konkurentů. Banka nyní plánuje prodej velkého objemu špatných úvěrů. Tento prodej bude podle jednoho ze zdrojů důležitý pro určení velikosti kapitálu, který bude UniCredit potřebovat. Úvěry se obvykle prodávají pod účetní hodnotou, což způsobuje prodejci ztrátu. Podle italského tisku by UniCredit mohla prodat špatné úvěry v objemu 20 miliard eur.

Podle jednoho ze zdrojů se UniCredit chystá prodat firmy Pekao, Fineco a Pioneer a chce z prodeje získat až deset miliard eur. Banka plánuje také menší prodeje, podobné prodeji svých aktivit v oblasti zpracování bankovních transakcí v minulém měsíci, ze kterého získala 500 milionů eur. Banka v červenci pod vedením nového generálního ředitele Jeana Pierra Mustiera zahájila přezkoumávání veškerého svého majetku.

Newsletter