Dolar navýšil ztráty v dolarovém indexu pod 90 bodů a proti euru nad 1,2200 EURUSD. Korunu podpořilo silnější euro a vyšší tržní sazby. Aktuálně se obchoduje těsně nad 25,40 za euro.

Unipetrol může po 2Q výsledku prodloužit rally, české akcie posílit

České akcie by měly otevírat růstem po vzoru Evropy, která by měla ráno posílit zhruba o 0,6 % díky silným výsledkům Credit Suisse nebo Daimler. Pravděpodobně uvidíme Erste i nadále posilovat, naopak Komerční banka by se mohla spíš držet okolo úrovně 5600 korun, neboť krátké pozice jsou již pozavírané a prostor pro další růst kurzu je podle analytiků značně omezený.

ČEZ by se mohl udržet nad 600 korunami a akcie O2 by mohly spíše stagnovat okolo 120 korun. Valná hromada CETIN včera posvětila půjčku 32 mld. Kč pro PPF. 

Valná hromada CETIN schválila půjčku 32,2 miliardy korun pro PPF

Unipetrol by mohl mírně posílit a to i přes současnou silnou rally. Společnost oznámila zisk za 2Q15  3,28 miliardy korun, čímž překonala odhad trhu o 6 %.

Unipetrol dosáhl nejlepší výsledek hospodaření v historii

Aktivita bude zřejmě opět nižší, v Americe bude zveřejňovat výsledky mnoho firem, například   GM, 3M nebo Caterpillar. Futures na americké indexy aktuálně rostou o 0,2 %, trhy v Asii dnes rostly, Nikkei +0,44 % a Shanghai +2,37 %.

Newsletter