Unipetrol obnoví provoz terminálu po havárii v následujících dnech

Společnost Unipetrol pokračuje v šetření mimořádné události na distribučním terminálu před areálem její rafinérie v Kralupech nad Vltavou. Ve čtvrtek 22. března došlo k explozi bez následného požáru na jedné z prázdných skladovacích nádrží, která nebyla v provozu. Tyto práce neměly souvislost s aktuálně realizovanou plánovanou odstávkou výroby v kralupské rafinerii.

„Policie České republiky v pátek v odpoledních hodinách ukončila vyšetřování na místě exploze a předala nám místo zpět. Prvotní prohlídka našeho expertního týmu potvrdila, že na postižené technologii nedošlo k velkým škodám. Poškozený je skladovací tank, který v době exploze byl prázdný. Odhadujeme, že celý terminál uvedeme zpět do provozu v následujících dnech,“ řekl Krzysztof Zdziarski, předseda představenstva společnosti Unipetrol

 „Naše myšlenky ale nyní míří především ke zraněným a pozůstalým. Přes dodavatelské společnosti, pro které postižení pracovali, jsme vyjádřili naši soustrast a nabídli naši pomoc. Až skončí vyšetřování Policie České republiky a naší interní vyšetřovací komise, budeme vědět více, jak k nešťastné události došlo, přijmeme odpovídající opatření a to samé budeme vyžadovat od partnerských společností. Již nyní jsme je vyzvali k novému proškolení svých pracovníků a my sami ještě zvýšíme naše kontroly dodržování všech předpisů pro práci v areálu. Ještě jednou děkujeme všem pracovníkům integrovaného záchranného systému za profesionální zásah. Současně se obyvatelům okolních obcí a měst omlouváme za způsobené nepříjemnosti,“ dodal.

Newsletter