ÚOHS povolil změnu majitele společnosti Nej.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil změny ve vlastnické struktuře společnosti Nej.cz s.r.o., která provozuje mimo jiné kabelovou televizi Nej TV. Jejím novým vlastníkem se má stát kyperská KAPRAIN Industrial Holding Limited. Úřad fúzu povolil ve zjednodušeném řízení, sdělil ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí je už pravomocné.

Kyperská firma má nově výlučně kontrolovat společnost Nej.cz s.r.o., která skupinu poskutující služby v oblasti elektronických komunikací zastřešuje. Jejím dosavadním stoprocentním vlastníkem byla BKS Cable Limited z Malty. ÚOHS se zabýval oblastí poskytování služeb elektronických komunikací.

Kabelová telvize Nej TV podle svého webu aktuálně pokrývá 70.000 zákazníků z 47 měst a obcí. Před šesti lety například koupila Kabelovou televizi Přerov, kterou předtím vlastnila přerovská společnost EMOS. Už dříve Nej TV koupila Kabelovou televizi Třinec nebo firmu M-ROUD z Českých Budějovic. Nej.cz aktuálně zákazníkům kromě kabelové televize nabízí internet nebo mobilní služby.

Hlavním hráčem v této oblasti je v ČR UPC, která v Česku a na Slovensku pokrývá celkově dva miliony domácností a obstarává milion zákazníků, kteří využívají 1,6 milionu jednotlivých služeb.

Newsletter