Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu, které tak během dopoledne zpevnily. Aktuálně část zisků korigují.

UPC v ČR a na Slovensku zvýšila počet smluv na 1,48 milionu

Největší tuzemská kabelová firma UPC zvýšila v Česku a na Slovensku do konce září meziročně počet smluv o 40.900 na 1,483 milionu. Rostl počet uživatelů kabelové televize i připojení k internetu. UPC to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Za růstem stojí rozšiřování sítí do nových lokalit i modernizace současné infrastruktury. Počet uživatelů televizních služeb se zvýšil o 22.000 na 659.600 lidí, množství internetových přípojek vzrostlo o 18.200 na 591.600. Zbytek do celkového počtu smluv tvoří telefonní přípojky.

„Společnost UPC na konci třetího čtvrtletí 2016 úspěšně pokračovala v integraci české a slovenské pobočky, jejíž součástí bylo i zvyšování kvality zákaznické zkušenosti a rozšiřování dostupnosti našich služeb pro další domácnosti v obou zemích,“ uvedl generální ředitel UPC ČR a Slovensko Martin Miller.

UPC v současnosti nabízí v ČR internetové připojení o rychlosti až 400 Mbit/s a na Slovensku až 500 Mbit/s. V rámci televizních služeb bylo nejvýznamnější novinkou spuštění nabídky zpětného zhlédnutí programů.

Společnost, která patří do skupiny Liberty Global, má své sítě v dosahu 1,948 milionu domácností v obou zemích, což je o 96.500 více než před rokem. v Česku se počet domácností v dosahu zvýšil o 57.200. V rámci pětiletého investičního plánu chce firma rozšířit širokopásmovou infrastrukturu do stovek tisíc nových domácností.

Newsletter