Dolar se po ziskovém začátku týdne dostal pod tlak. Dolarový index klesl po hranici 90,7 bodů, euro proti dolaru sílí směrem k 1,2100 EURUSD. Tlaky na slabší dolar podporují procyklické měny. V zisku jsou i měny regionu. Koruna se obchoduje pod 26,15 za euro.

UPC zvýšila do června počet uživatelů na 1,21 milionu

Největší tuzemská kabelová firma UPC zvýšila ve druhém čtvrtletí celkový počet uživatelů svých služeb o dvě procenta na 1,209 milionu. Meziročně rostl počet uživatelů televize i internetu. UPC to uvedla v dnešní tiskové zprávě.

Množství uživatelů televizních služeb se meziročně zvýšilo o 23.900 na 479.000 zákazníků. Počet internetových přípojek stoupl o 12.100 na 460.500 připojených.

Růstu v oblasti internetu pomohlo loňské zvýšení rychlosti až na 300 Mbit/s. U televizních služeb bylo divácky atraktivní zavedení zpětného zhlédnutí pořadů až sedm dní dozadu.

„Letos jsme přichystali zavedení mnohých novinek a inovací a také modernizaci a zpřístupňování našich digitálních služeb v dalších lokalitách. Věřím, že také budeme těžit z probíhající integrace, zejména z výměny osvědčených postupů, což nám umožní posilnit konkurenceschopnost naší sjednocené společnosti na obou trzích,“ uvedl pověřený generální ředitel UPC v ČR a na Slovensku Martin Miller.

Během uplynulého období společnost UPC výrazně investovala do modernizace sítě a pokrytí domácností s dostupností digitální televize a vysokorychlostního internetu. Firma modernizovala síť a poskytované služby například v Hulíně a Holešově na Zlínsku, v Karlových Varech, v Náchodě, Chrudimi, Mohelnici, Šternberku a Lipníku nad Bečvou, v Pelhřimově a Domažlicích nebo v Ústí nad Labem. Celkově dosáhl počet domácností s dostupností digitální televize a vysokorychlostního internetu UPC v České republice 1,396.700, což znamená meziroční nárůst 67.700 domácností.

UPC patří mezi největší poskytovatele TV, internetových a telefonních služeb v České republice a Slovenské republice. Firma na obou trzích pokrývá téměř dva miliony domácností, které celkově využívají 1,6 milionu služeb. UPC v České a Slovenské republice je součástí společnosti Liberty Global. Největším konkurentem UPC je operátor O2 se svou internetovou televizí O2 TV a internetovým připojením xDSL.

Newsletter