Evropské PMI indexy průmyslu a služeb klesly, dokonce více než trh očekával. Euro je i přesto v zisku, což je dáno především oslabujícím dolarem. Risk-on nálada na trzích podporuje rizikové měny, včetně koruny. Kurz zpevnil pod 25,35 za euro.

USA za Obamy hrozily Rusku hackerskými útoky

Americké bezpečnostní složky za vlády prezidenta Baracka Obamy vyhrožovaly hackerskými útoky na infrastrukturu Ruska. Řekl to náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov na zasedání horní komory ruského parlamentu. Uvedl to server České televize s odvoláním na agenturu TASS. Kdy přesně Američané Rusku vyhrožovali, prý Rjabkov neupřesnil.

Obama loni obvinil Rusko z hackerských útoků zaměřených proti Demokratické straně během předvolební kampaně. Na summitu G20 loni v září pak ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi řekl, že akce ruských hackerů nezůstanou bez odpovědi.

„Washington se s pomocí Pentagonu stal významným hráčem na trhu s programy, které umožňují hackerům snazší průnik do počítačových systémů. Přes média nám americké orgány během vlády Baracka Obamy vyhrožovaly, že pomocí těchto programů můžou kdykoli způsobit masivní útoky na ruskou infrastrukturu,“ cituje Rjabkova server.

Newsletter