Dolar navyšuje ranní ztráty. Dolarový index prolomil hranici 90,5 bodu, euro proti dolaru zpevnilo nad 1,2140 EURUSD. Měny střední a východní Evropy profitovaly z tržního sentimentu naladěného k ochotě riskovat. Koruna se posunula k hranici 26,12 za euro, aktuálně ale zisky smazala a je jediná z regionu v mírné ztrátě.

Útočník ubodal ženu a zranil pět lidí v Londýně

Devatenáctiletý muž ubodal ve středu večer ženu a zranil nožem dalších pět lidí v centru Londýna. Informovala o tom stanice BBC. Policie jej na místě zadržela. Podle vyšetřovatelů hrálo zřejmě zásadní roli při útoku jeho duševní zdraví. Policie však dosud nevyloučila ani možný teroristický motiv.

Policisty kdosi zavolal ve 22:33 místního času (23:33 SELČ) na Russellovo náměstí v centru Londýna, kde podle telefonátu muž útočil na lidi nožem. Policisté a záchranáři objevili na místě šest zraněných, z nichž jedna žena později zemřela. Policisté vzápětí podezřelého muže zadrželi s použitím paralyzéru.

„Podle prvních zjištění je zásadním faktorem v tomto případě duševní zdraví a to je hlavní linie vyšetřování,“ řekl novinářům Mark Rowley z londýnské metropolitní policie. Policie však zatím nevyloučila ani možnost teroristického útoku a s vyšetřováním pomáhá oddělení vražd také protiteroristické oddělení.

Oběti útoku bylo okolo 60 let, o zraněných policie podrobnosti nezveřejnila.

Podle médií byly ulice v okolí plné policistů, kteří se zjevně snažili předejít dalšímu útoku a pátrali po možném komplici muže.

Londýnská police ve středu oznámila, že nově povolává do služby 600 ozbrojených příslušníků, aby chránila obyvatelstvo před teroristickými útoky. Opatření podle britských úřadů není spojeno s žádnou konkrétní hrozbou.

Newsletter