Euro smazalo dopolední ztráty a posouvá se zpět nad 1,1800 EURUSD. Maďarská centrální banka zvýšila sazby více, než očekával trh. Forint je spolu se zlotým v zisku, koruna smazala ztráty k otevírací ceně na 25,67 za euro.

V areálu Koh-i-noor v Praze 10 hořelo, hrozil únik chemikálií

V areálu továrny Koh-i-noor v Praze 10 večer hořela střecha, po necelé hodině dostali hasiči oheň pod kontrolu. Zaměstnanci z objektu odešli, nikdo nebyl zraněn. Hrozil únik chemikálií, byl proto krátce vyhlášen třetí poplachový stupeň. ČTK to řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

„Hrozilo nebezpečí úniku nebezpečné látky, protože v objektu, kde hořela střecha, bylo asi 100 litrů kyseliny chlorovodíkové,“ uvedla mluvčí. V okolí není příliš silná hydrantová síť, proto profesionálním jednotkám pomáhalo podle Adamcové více dobrovolných hasičů, kteří dováželi vodu.

Na místě zasahovaly čtyři jednotky profesionálních a několik jednotek dobrovolných hasičů. Krátce před 21:00 hasiči odjížděli. Na místě jsou nyní vyšetřovatelé příčin vzniku požáru. Předběžná škoda zatím stanovena nebyla, dodala Adamcová.

Newsletter