V Belgii prý zadrželi muže, který byl s atentátníkem v metru

Belgická policie zatkla muže zachyceného bezpečnostními kamerami vedle Khalida El Bakraouiho, sebevražedného atentátníka, který aktivoval bombu v bruselském metru. Tvrdí to dnes list De Standaard. Prokuratura ale tuto informaci podle agentury Reuters zatím nepotvrdila. Do Bruselu kvůli úterním útokům přiletěl ministr zahraničí USA John Kerry.

De Standaard rovněž napsal, že muž, jehož jméno neuvádí, byl zadržen poté, co ho jeden policista poznal podle záběrů pořízených kamerami v metru.

Belgická televize RTBF mezitím bez podrobností oznámila, že policie zadržela v souvislosti s úterními teroristickými útoky sedmou osobu. Šest lidí už zatkla ve čtvrtek večer.

Khalid El Bakraoui, který se vyhodil do povětří v podzemní dráze, je bratr Brahima El Bakraouiho, jenž o hodinu dříve odpálil nálož na bruselském letišti. Oba útoky si vyžádaly celkem 31 mrtvých a na 300 zraněných.

Šéf americké diplomacie Kerry se cestou z jednání v Moskvě dnes zastavil v Bruselu, aby vyjádřil účast a solidaritu v souvislosti s těmito atentáty. Při této příležitosti chce během několikahodinového pobytu také jednat s belgickými představiteli a s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem o protiteroristických opatřeních.

Newsletter