V Brně se příští týden otevře nový hotel Marriott

V Brně se ve čtvrtek 20. října otevře nový čtyřhvězdičkový hotel Courtyard Marriott, který provozuje nadnárodní hotelový řetězec. Je umístěný v administrativním komplexu Spielberk Office Centre u Heršpické ulice a nabídne 201 pokojů v 15 patrech, vyplývá z tiskové zprávy developerské společnosti CTP.

CTP postavila jak hotel, tak celý kancelářský areál. Podle Petry Rusňákové (ANO), která je radní pro cestovní ruch a zároveň ředitelkou hotelu Royal Ricc, je otevření nového hotelu pozitivní, protože nabídne vysoký standard poskytovaných služeb a zvýší konkurenci.

Více než na turisty, kteří vyhledávají luxusnější hotely, cílí nový hotel na korporátní klientelu. Tomu odpovídá i nabídka kongresových prostor. „Hotel nabídne deset místností, přičemž hlavní sál je velký 360 metrů čtverečních a vejde se do něj 400 lidí,“ uvedl generální ředitel CTP Remon Vos. CTP otevřením hotelu dokončila několikaleté budování komplexu Spielberk Office. Aktuálně v něm sídlí 40 firem a pracuje 6000 lidí, celkové náklady činily 200 milionů eur (5,4 mld Kč).

Podle Rusňákové není stavba hotelu mimo užší centrum neobvyklá, a je dokonce nutná. „V centru Brna není kde stavět. Velké hotelové řetězce většinou staví hotely i u dopravních uzlů, tedy letišť, nádraží a také u administrativních center,“ uvedla. Marriott je navíc známý řetězec, takže jej zahraniční hosté automaticky vyhledávají. „Nadnárodní společnosti jej využívají při ubytování zaměstnanců,“ doplnila Rusňáková.

Hotel se zařadí se čtyřmi hvězdičkami po bok Internationalu, Holidaye Inn či Grandu. Pětihvězdičkový hotel je v Brně jediný, a to Barceló na Šilingrově náměstí. Pátou hvězdičku získal teprve letos na jaře.

Podle Rusňákové se nároky na hotely za posledních 20 let velmi zvýšily. a hosté žádají vyšší kvalitu. Vytíženost brněnských hotelů se podle ní odvíjí od kvality servisu, marketingu a schopnosti udržet si stálé klienty. „Některé jsou proto hodně vytížené, některé si vydělají akorát na náklady. Při pořádání top akcí jsou však ubytovací kapacity stále nedostatečné,“ popsala Rusňáková.

Americká společnost Marriott provozuje přes 4300 hotelů ve více než 80 zemích světa, v Česku má hotely v Praze a v Plzni. V Brně ještě stále hledá zaměstnance na různé pozice, jak je zřejmé z internetových portálů nabízejících práci.

Newsletter