Dolar posiluje v dolarovém indexu i proti euru. Společnou měnu oslabily komentáře z ECB hovořící o prostoru pro snížení sazeb a možnosti zasáhnout v případě posilování kurzu. Měny regionu mají tendenci mírně slábnout. Sílí jediná koruna, která prolomila 26,00 za euro, a je tedy nejsilnější od loňského března. Dynamiku jí dodaly včerejší komentáře guvernéra ČNB k sazbám.

V Bruselu se řešil přeshraniční přístup k elektronickým důkazům

Ministři spravedlnosti členských států Evropské unie jednali v Bruselu o přeshraničním přístupu k elektronickým důkazům v trestním řízení.

Českou delegaci vedl náměstek ministra spravedlnosti Michal Franěk. Rada přijala obecný přístup ke směrnici, která stanovuje harmonizovaná pravidla pro stanovení právních zástupců poskytovatelů služeb za účelem získávání důkazů v trestním řízení.

Usnadnění a zrychlení získávání elektronických důkazů v Evropské unii zásadním způsobem přispěje k potírání počítačové kriminality. Ministři dále diskutovali o zahájení jednání o nové smlouvě mezi Unií a USA o přeshraničním přístupu k elektronickým důkazům, která zajistí přístup k elektronickým důkazům na území USA.

Newsletter