Dolar před dnešním zasedáním Fedu navyšuje zisky a proti euru se posouvá zpět pod hranici 1,1800 EURUSD. Komentář viceguvernéra ČNB Nidetzkého o relativně rychlém zvyšování sazeb podpořil korunu. Kurz zpevnil pod 25,65 za euro.

V Clevelandu začíná nominační sjezd republikánů

V Clevelandu v americkém státě Ohio dnes začíná nominační sjezd republikánů, který oficiálně určí kandidáta strany do prezidentské volby. Sjezd bude trvat do čtvrtka a v jeho závěru by měl být oficiálně nominován vítěz stranických primárek Donald Trump. Ve volbách 8. listopadu se pak střetne s demokratickou soupeřkou o křeslo amerického prezidenta Hillary Clintonovou.

Ačkoli má Trump díky dostatku delegátských hlasů kandidaturu prakticky jistou, ne všichni členové i vysocí představitelé strany jsou s výběrem kontroverzního realitního magnáta smířeni.

Miliardář, který vyvolává pobouření kvůli svým nevybíravým komentářům na adresu menšin, žen, přistěhovalců i soupeřů, má prozatím podporu předsedy Republikánské strany Reince Priebuse či po dlouhém otálení i republikánského předsedy Sněmovny reprezentantů Paula Ryana, mnozí vysocí představitelé ho ale podpořit odmítají.

Trump si jako možného viceprezidenta zvolil guvernéra státu Indiana Mikea Pence, který bude na sjezdu nominován spolu s ním.

Newsletter