V ČR působí nová AK a poradenská skupina Arrows advisory group

Od počátku ledna 2018 působí v České republice nová česká poradenská skupina Arrows advisory group, která prostřednictvím svých členských společností poskytuje právní služby, daňové a účetní poradenství, dotační poradenství, prevenci a zajištění podnikatelských rizik a školení v těchto oborech. Členská advokátní kancelář se zároveň stala zakládajícím členem Arrows legal network, která bude ve spolupráci se zahraničními členskými kancelářemi zajišťovat právní servis zejména v regionu střední a východní Evropy. V rámci ČR pak se svými deseti regionálními zastoupeními představuje kancelář s vůbec největší pobočkovou sítí.

Skupina Arrows advisory group se zformovala kolem společnosti Arrows advokátní kancelář, která vznikla spojením zavedených českých advokátních kanceláří Legalcom, Dohnal Pertot Slanina a HSL legal. Její nově postavený tým se skládá z několika desítek právníků, pokrývajících všechny oblasti právní specializace. „Každá z původních kanceláří byla zaměřena na jiné obory právních služeb. Spojení našich týmů tak bude mít silný synergický efekt při nabídce komplexního právního servisu, ze kterého budou těžit naši klienti,“ vysvětluje jeden z hlavních důvodů fúze Jakub Dohnal, partner nové advokátní kanceláře a člen výkonné rady skupiny.

Arrows advokátní kancelář má v současnosti kanceláře v deseti krajích České republiky a v následujících měsících plánuje svou pobočkovou síť rozšířit i do ostatních regionů. Podle Pavla Staňka, člena výkonné rady skupiny a partnera advokátní kanceláře, je právě celorepubliková působnost jednou z významných výhod nové kanceláře, kterou se odlišuje od konkurence: „Mezi naše klienty patří společnosti, které mají rozsáhlé pobočkové sítě po celé ČR a již v minulosti velmi oceňovaly, že jsme jim vedle centrálních služeb byli schopni zajistit také osobní servis na regionální úrovni. Na tom chceme i nadále stavět.“ Na mezinárodní úrovni je společnost propojena s advokátními kancelářemi na Slovensku, v Rakousku, Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Slovinsku, Chorvatsku, Řecku a na Ukrajině.

„Ze zkušenosti víme, že právo bývá v podnikání pouze jednou stránkou řešení jakékoli situace. Neméně podstatná je i stránka daňová a účetní, případně také další odvětví. Proto jsme kolem naší advokátní kanceláře vybudovali širší skupinu, která zahrnuje i nezávislé společnosti poskytující daňové, účetní a dotační poradenství, prevenci a zajištění podnikatelských rizik nebo vzdělávání. Díky tomu u nás klienti mohou během jedné návštěvy vyřešit prakticky vše a navíc ušetřit spoustu času a prostředků,“ dodává Vojtěch Sucharda, partner advokátní kanceláře a poslední člen výkonné rady skupiny.

Více informací o Arrows advisory group naleznete na webu www.arws.cz.

Newsletter