Na devizových trzích pozorujeme mírné tlaky na slabší dolar. Proti euru se americká měna drží v pásmu posledních dní mezi 1,1850-1,1890 EURUSD. Vzhledem k absenci domácích dat by se kurz koruny měl vyvíjet dle zahraničního dění. Aktuálně se obchoduje pod 25,50 za euro.

V ČSOB Pojišťovně se vyměnila většina představenstva

V ČSOB Pojišťovně se za posledních několik měsíců vyměnila většina členů představenstva. Již v závěru minulého roku firmu opustil Dušan Quis, do konce června odchází Frank Fripon a Michal Kaněra. Uvolněná místa postupně obsadili Stanislav Uma, Jiří Střelický a Michal Brothánek. ČTK to dnes sdělil mluvčí pojišťovny Petr Milata s tím, že předsedou představenstva zůstal Vladimír Bezděk a členem představenstva Marek Nezveda.

„Do konce roku 2018 chceme dosáhnout hranice desetiprocentního tržního podílu. Věřím, že nám nové organizační uspořádání pomůže v plnění našich strategických cílů,“ uvedl Bezděk, který je současně generálním ředitelem ČSOB Pojišťovny. Na konci března měla pojišťovna podle dat České asociace pojišťoven podíl na trhu 6,6 procenta.

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která má přes milion klientů. Její akcie vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen z nadnárodní skupiny KBC.

Newsletter