V Dubaji při přistání havarovalo letadlo z Indie, nikdo nezemřel

Na letišti v Dubaji dnes při přistání havarovalo letadlo společnosti Emirates na lince z Indie, na palubě mělo 300 lidí. Stroj začal po dosedu na ranvej hořet, incident se ale obešel bez obětí. Mluvčí vlády Spojených arabských emirátů oznámil, že všichni cestující i posádka byli včas evakuováni. Letiště ale zastavilo až do odvolání provoz.

Dubajská společnost Emirates uvedla, že incident se stal ve 12:45 místního času (10:45 SELČ). Záběry umístěné na sociálních sítích ukazovaly letadlo zahalené kouřem.

Letiště očekává, že přílety i odlety budou asi o čtyři hodiny zpožděny. Letadla, která už byla ve vzduchu, byla k přistání odkloněna na jiná letiště.

Zda se nehoda dotkne spojení tohoto letiště s Prahou, zatím není jasné. Pražské letiště Václava Havla podle své mluvčí Mariky Janouškové zatím čeká na aktuální informace od dopravců, krátce po 12:00 zatím nemělo hlášeno žádné zrušení, zpoždění či jiné omezení letů z Dubaje ani opačným směrem.

Dnes krátce před 13:00 má přistát na ruzyňském letišti spoj společnosti Flydubai, přílet dalšího letadla společností Emirates a Qantas Airways je očekáván ve 13:30. „Tato letadla jsou už ve vzduchu, jich se nehoda každopádně nedotkne,“ řekla ČTK Janoušková. Během odpoledne, respektive ve 13:50 a 15:55, mají tato letadla odletět zpět do Dubaje. „Uvidíme, jak se to vyvine, sledujeme aktuální situaci,“ dodala mluvčí pražského letiště.

Boeing 777 letěl z indického Tiruvanantapuramu, let trval zhruba 3,5 hodiny a na palubě bylo podle letecké společnosti 282 pasažérů a 18 členů posádky. Na některých snímcích pořízených na místě byla vidět exploze.

Podle stanice NBC se požár rychle šířil ze zadní části trupem letadla a plameny zachvátily jeho horní polovinu. Na místo přijely tři hasicí vozy a požárníci do 20 minut dostali oheň pod kontrolu.

Agentura Bloomberg v této souvislosti připomněla, že společnost Emirates provozuje vůbec nejvíce mezinárodních letů a podle toho, co zbylo z ohořelého letadla, jde podle ní o jednu z největších nehod této společnosti.

Letadla Boeing 777 jsou považována za jedny z nejbezpečnějších. To, které dnes hořelo, prošlo servisem v roce 2003.

Newsletter