V Egyptě se zřítil ruský letoun s 220 lidmi na palubě

Ruský civilní letoun s více než 220 lidmi na palubě se dnes zřítil v centrální části Sinajského poloostrova krátce poté, co vzlétl z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch na jihu poloostrova a mířil do Ruska. Egyptští záchranáři již našli trosky stroje. Letoun vezl podle rozhlasové stanice Govorit Moskva jen ruské turisty. Podle agentury RIA Novosti bylo mezi cestujícími 200 dospělých a 17 dětí.

Příčina neštěstí není dosud známa. Podle egyptských bezpečnostních zdrojů nic nanasvědčuje tomu, že letoun byl sestřelen.

Podle ruských leteckých služeb je postiženým letounem Airbus A320 s 224 cestujícími a členy posádky, který provozovala ruská letecká společnost Kogalymavia. Stroj mířil do Petrohradu. Podle egyptských zdrojů šlo o charterový let s 217 cestujícími a sedmi členy posádky.

„Podle předběžných informací letoun Airbus A320 společnosti Kogalymavia, letící na trase Šarm aš Šajch-Petrohrad, odletěl v 06:51 moskevského času (04:51 SEČ). V 07:14 nenavázal kontakt s Larnakou (na Kypru) a zmizel z radarových monitorů. Na palubě bylo 212 lidí a sedm členů posádky,“ sdělil podle agentury TASS Sergej Izvolskij, mluvčí ruského úřadu pro kontrolu leteckého provozu Rosavia.

Agentura TASS s odvoláním na káhirské mezinárodní letiště uvedla, že posádka letounu krátce před zmizením letounu z radarů žádala o přistání na nejbližším letišti. Hlásila problémy s radiostanicí. Stroj zmizel z radarů po 23 minutách od startu. Letoun byl v té době podle egyptských dispečerů ve výšce zhruba 9000 metrů.

Interfax s odvoláním na odborný portál Flightradar24 uvedl, že letoun krátce před zmizením z radarů prudce klesl na výšku 1500 metrů.

Káhira již vytvořila krizový štáb, který se bude neštěstím zabývat.

Newsletter