V Kábulu útočil atentátník, hlášeno je několik obětí

AKTUALIZOVÁNO – Dnešní výbuch v centru Kábulu si vyžádal několik mrtvých a zraněných. Podle agentury Reuters to bez dalšího upřesnění oznámil afghánský prezident Ašraf Ghaní. Arabská zpravodajská stanice Al-Džazíra s odvoláním na policii uvedla, že v blízkosti ministerstva obrany se odpálil sebevražedný atentátník v autě. Ve čtvrti, kde se incident stal, sídlí řada vládních a diplomatických úřadů, mimo jiné velvyslanectví USA či mise zahraniční koalice působící v zemi pod vedením Severoatlantické aliance.

„Z policejních zdrojů víme, že to byl sebevražedný atentátník, který řídil vůz s trhavinami. Jeho cílem byl konvoj afghánské armády nedaleko budovy ministerstva obrany,“ uvedla Al-Džazíra. Svědci po výbuchu podle televize hlásili střelbu. „Afghánská policie se domnívá, že v jedné z okolních budov by mohlo být několik útočníků,“ dodala stanice.

Úřad prezidenta Ghaního útok tvrdě odsoudil. Jedna z nemocnic v metropoli oznámila, že přijala osm lehce zraněných vojáků.

Výbuch se stal v době, kdy v afghánské metropoli míří mnoho lidí v ranních hodinách do práce. Došlo k ní týden poté, co radikální islamistické hnutí Taliban oznámilo svou „jarní ofenzívu“ proti vládě a jejím zahraničním spojencům.

 

Newsletter