V kladenském závodu lega přibude 200 pracovních míst

V novém kladenském servisním centru společnosti Lego přibude v příštích dvou letech asi 200 pracovních míst. Firma chce přijmout specialisty z oblasti financí a lidských zdrojů, kteří budou fungovat jako podpora pro rozvoj celé skupiny Lego. ČTK to dnes sdělila mluvčí společnosti Lego v ČR Daniela Swart. Lego v Kladně zaměstnává přes 2500 zaměstnanců, figurky se zde dekorují, kompletují se zde menší díly a balí se.

Klienty centra budou například výrobní závody a prodejní kanceláře z Evropy, Blízkého východu a Afriky, ale i z dalších regionů. Současná kapacita kancelářských prostor v kladenském areálu Lega nebude pro nové centrum stačit. „V těchto týdnech projektujeme úpravy a přístavby našich stávajících budov,“ uvedl generální ředitel kladenského závodu Lego Michael McNulty. V Kladně také Lego brzy otevře nový automatický sklad, skladovací kapacita tak stoupne o třetinu.

Kromě kladenského areálu má Lego v ČR také distribuční centrum v Jirnech a obchodní kancelář pro region střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky v Praze.

Newsletter