V Kolíně nad Rýnem se střílelo, jeden muž je zraněný

Střelbu a útok nožem ohlásila dnes ráno německá média z Kolína nad Rýnem. Jedna osoba byla zraněna, dva pachatelé jsou podle listu Kölner Express na útěku. Všechny dosavadní informace napovídají tomu, že zřejmě šlo o střet vyvolaný hádkou, nikoli o teroristický útok. Policie se k činu zatím nevyjádřila.

Svědci podle německého deníku vypověděli o incidentu, do něhož se na ulici v centru města kolem 4:00 SELČ zapojilo čtyři nebo pět lidí. Místní obyvatelé vyburcovali policii kvůli hlasitému sporu, v němž se jeden muž postavil skupině dalších třech až čtyřech lidí. Někteří z nich byli ozbrojení sekerami.

Osamocený muž byl zraněn nožem do stehna a z místa se pak snažil ujet v automobilu. Útočníci po něm vystřelili, ale zasáhli pouze auto. Řidič o pár stovek metrů dál narazil na policejní hlídku, policisté pak poblíž místa činu dva podezřelé zadrželi, dva jsou dosud na útěku.

V červenci Německo čelilo v jediném týdnu čtyřem útokům, z nichž dva – v bavorských městech Würzburg a Ansbach – byly teroristické.

Newsletter