V Litomyšli se otevře centrum pro začínající podnikatele

V Litomyšli zahájí 1. října činnost takzvané coworkingové centrum Kočárovna. Sdílený prostor bývalé kočárovny na Zámeckém návrší bude sloužit pro začínající podnikatele a lidi, kteří na svých nápadech zatím pracují na volné noze z domu nebo z kaváren. Pomoci by jim měla také série přednášek a prezentací, uvedl ředitel organizace Zámecké návrší David Zandler.

„Chceme pro ně vytvořit prostor, kde budou mít vše, co potřebují k tomu, aby mohli pracovat, inspirovat se a rozvíjet své projekty,“ nastínil Zandler.

V Kočárovně bude k dispozici internet, barevná tiskárna se skenerem, pracovní stoly, relaxační zóna, jednací místnost, kuchyňka a malé papírnictví s kancelářskými potřebami. Na podzim v centru začne přednáškový cyklus s názvem Zaparkuj v Kočárovně. Postupně na besedách vystoupí propagátor svobodného podnikání Tomáš Hajzler, ředitel Institutu inovativního vzdělávání Pavel Kraemer, grafička a blogerka Linda Nezhybová nebo grafik na volné noze Petr Drahoš.

Podobné soukromé centrum pro začínající firmy a projekty v oboru informačních technologií vzniklo v roce 2013 v Pardubicích, po dvou letech však omezilo svou činnost. Pardubice letos chystají otevřít poradnu a inkubátor pro začínající podnikatele. Jeho cílem bude pomáhat rozjet nadějné projekty.

Newsletter