Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna krátce oslabila zpět nad 25,50 za euro, aby se poté vrátila zpět pod tuto hranici.

V německé chemičce BASF došlo k výbuchu, zraněno několik lidí

Výbuch v chemičce společnosti BASF v německém Ludwigshafenu dnes zranil několik lidí. Na místě zasahují hasiči, příčina neštěstí není ještě podle agentury DPA známa.

Výbuch v továrně na umělá hnojiva si v dopoledních hodinách vyžádal několik zraněných, uvedl podnik. Podle mluvčí BASF se exploze nejspíš odehrála v místě, kde jsou překládány hořlavé materiály jako plyn a ropa. S ohněm bojují hasiči, kouř stoupal nad severní částí města.

Závod byl v dávnější minulosti dějištěm tragických nehod. Při explozi v roce 1948 zemřelo v chemičce 207 lidí a 3800 osob utrpělo zranění. Ještě vážnější výbuch v továrně společnosti BASF v roce 1921 si vyžádal přes 560 obětí. Tehdy šlo o patrně nejhorší tragédii v dějinách chemického průmyslu.

Newsletter