Dolar po včerejším poklesu amerických výnosů z titulu inflačního nepřekvapení oslabil. Dnes ráno tlaky na slabší americkou měnu pokračují. V rámci regionu z oslabení dolaru nejvíce profitovala koruna, která posílila k 25,90 za euro. Ohledně pokračujících zisků jsem opatrní. Rezistenci vidíme na úrovni 25,80 za euro.

V německé chemičce BASF došlo k výbuchu, zraněno několik lidí

Výbuch v chemičce společnosti BASF v německém Ludwigshafenu dnes zranil několik lidí. Na místě zasahují hasiči, příčina neštěstí není ještě podle agentury DPA známa.

Výbuch v továrně na umělá hnojiva si v dopoledních hodinách vyžádal několik zraněných, uvedl podnik. Podle mluvčí BASF se exploze nejspíš odehrála v místě, kde jsou překládány hořlavé materiály jako plyn a ropa. S ohněm bojují hasiči, kouř stoupal nad severní částí města.

Závod byl v dávnější minulosti dějištěm tragických nehod. Při explozi v roce 1948 zemřelo v chemičce 207 lidí a 3800 osob utrpělo zranění. Ještě vážnější výbuch v továrně společnosti BASF v roce 1921 si vyžádal přes 560 obětí. Tehdy šlo o patrně nejhorší tragédii v dějinách chemického průmyslu.

Newsletter