V Německu se loni postavilo nejvíce domů od roku 2006

V Německu se loni postavilo nejvíce domů od roku 2006. Tempo výstavby nicméně nedosáhlo úrovně, která je podle tamní vlády zapotřebí kvůli rekordnímu přílivu migrantů. Vyplývá to z dnešních údajů spolkového statistického úřadu. Celkem se postavilo 247.700 domů, což je o procento více než v předchozím roce.

Ministryně výstavby Barbara Hendricksová uvedla, že ročně je v Německu zapotřebí postavit minimálně 350.000 domů.

Poptávku po bydlení zvyšují kromě přílivu uprchlíků také rekordně nízké úrokové sazby. Řada Němců tak v důsledku levných půjček překonala tradiční averzi k nákupu vlastního bydlení. Někteří navíc považují nemovitosti za atraktivní investici v době nízkých výnosů na bankovních vkladech.

Ceny nemovitostí ve velkých městech, například v Berlíně, Hamburku nebo v Mnichově, kvůli převisu poptávky nad nabídkou výrazně rostou.

Stavebnictví se na německé ekonomice podílí zhruba čtyřmi procenty a pracuje v něm asi 2,5 milionu lidí. Silně rostoucí stavební sektor je nyní jedním z tahounů největší evropské ekonomiky a investice do stavebnictví jsou podle agentury Reuters jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů k růstu hospodářství.

Newsletter