V Panattoni Parku Prague Airport II roste průmyslová budova

V Panattoni Parku Prague Airport II roste nová průmyslová budova, která v první fázi výstavby dosáhne rozlohy 25 000 m2. Pokud se však její budoucí uživatel rozhodne pro expanzi, industriální prostory se mohou rozšířit až na 45 000 m2. Developer Panattoni Europe tak díky spekulativní výstavbě nabízí investorům potenciálně největší dostupnou budovu v Praze. Zatímco první část bude plně k dispozici pro zahájení provozu již v březnu roku 2018, případná expanze by mohla začít pouhých 5 měsíců od podpisu smlouvy s klientem. Hala nabídne špičkové prostory pro logistiku a lehkou výrobu a bude splňovat nejpřísnější ekologické požadavky.

„Deset let po vypuknutí velké hospodářské krize se úplně proměnila ekonomika i průmyslový development. Jasně vidět je to na spekulativní výstavbě, která zejména v Praze a dalších velkých městech prožívá renesanci. Zatímco v období krize zůstávaly tyto budovy prázdné, v současnosti jsme svědky toho, že již během dokončování výstavby jsme velmi blízko k podpisu smlouvy s novým nájemcem,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Specialitou nové průmyslové budovy budou hlubší nákladové dvory, které poskytnou nákladním vozidlům lepší manipulační prostory. V bezprostřední blízkosti haly budou navíc k dispozici parkovací stání pro kamiony. Nový projekt tak vychází vstříc nejnáročnějším požadavkům na logistiku. Výhodou lokality je dále skvělé napojení na dálnici D6 a kvalitní autobusové i vlakové spojení do Prahy i do Kladna, největšího středočeského města.

„Nová budova bude splňovat prestižní mezinárodní certifikaci BREEAM na úrovni Very Good. Zelené budovy s minimálním dopadem na životní prostředí jsou trendem, protože šetří nejen přírodu, ale také náklady investora,“ říká Klára Sobotková, obchodní ředitelka Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Panattoni Parku Prague Airport II prožívá stavební boom. Během pouhých 2 let od svého založení zde vyrostlo několik průmyslových budov. Průmyslový park se nachází nedaleko obce Pavlov na Kladensku v blízkosti pražského letiště a exitu 7 rychlostní silnice D6 na Karlovy Vary. Jde o komerčního následovníka již úspěšně zaplněné průmyslové zóny Panattoni Park Prague Airport I u Dobrovíze.

Newsletter