V Řecku pokračují jednání o finanční pomoci a mohla by otevřít burza

V Aténách by dnes měly pokračovat rozhovory o třetím záchranném programu pro zadlužené Řecko. Ráno by se navíc měla sejít řecká komise pro kapitálové trhy a rozhodnout, zda se již dnes znovu otevře aténská akciová burza, která byla uzavřena zhruba před měsícem.

Dosavadní vývoj práce na novém záchranném programu podle agentury Reuters provází řada protiřečících si prohlášení, která demonstrují vzájemnou nedůvěru mezi Aténami a mezinárodními věřiteli. V úterý například představitel řeckého ministerstva financí uvedl, že na jednání do Atén teprve dnes dorazí šéfové delegací Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu (MMF), zatímco zástupci EU tvrdili, že šéfové delegací jsou již na místě.

Akciová burza v Aténách otevře ve středu či ve čtvrtek

Mluvčí Evropské komise ve středu potvrdila, že dohody by mohlo být dosaženo ve druhé polovině srpna. Dodala nicméně, že nebyl stanoven žádný konečný termín.

Řecká komise pro kapitálové trhy podle svého předsedy Konstantinose Botopulose na dnešním setkání rozhodne, zda se aténská burza otevře dnes nebo ve čtvrtek. Otevření burzy s omezeními pro řecké investory údajně již v úterý schválila Evropská centrální banka (ECB).

ECB prý schválila znovuotevření aténské akciové burzy

Co nastane po otevření řecké burzy?

Newsletter