V Texasu se zřítil balón se 16 lidmi, patrně nikdo nepřežil

Pád horkovzdušného balónu dnes v Texasu patrně nepřežil nikdo z nejméně 16 lidí, kteří v něm letěli. Podle televize NBC to uvedl místní šerif s tím, že úřady na místě upřesňují počet obětí a jejich totožnost. Příčina havárie dosud není známa, média informovala o tom, že balón před pádem začal hořet.

K pádu došlo okolo 7:40 místního času (14:40 SELČ) u města Lockhart vzdáleného asi 45 kilometrů jižně od Austinu. Balón se zřítil na místní pastvinu.

„Balón byl plný lidí a v tuto chvíli se nezdá, že by havárii někdo přežil. Vyšetřovatelé nyní zjišťují počet a identitu obětí,“ uvedl v prohlášení šerif okresu Caldwell Daniel Law.

Podle NBC půjde v případě potvrzení počtu obětí o nejtragičtější nehodu balónu od února 2013, kdy zemřelo 19 z 21 lidí v balónu v egyptském Luxoru.

Texaský guvernér Gregg Abbott vyjádřil soustrast příbuzným obětí a všem obyvatelům Lockhartu. „Vyšetřování příčiny této tragické nehody bude pokračovat a já žádám celý Texas, aby se připojil k modlitbám za zemřelé,“ uvedl guvernér v prohlášení.

Newsletter