V troskách chemičky BASF v Ludwigshafenu našli třetí oběť výbuchu

Dva dny po výbuchu v chemické továrně společnosti BASF v západoněmeckém městě Ludwigshafen dnes policejní potápěči našli další oběť. Přesná příčina tragédie, která si vyžádala tři lidské životy, stále není objasněná, informovala agentura DPA.

Tělo vylovili potápěči z přístavní nádrže u chemičky. Zda se jedná o námořníka tankeru, kterého policie od pondělního výbuchu pohřešovala, zatím není jasné. Vyčkat chce policie na výsledky pitvy. Už v pondělí byla nalezena těla dvou podnikových hasičů, kteří při neštěstí zahynuli.

Příčina výbuchu, který si vyžádal také dvě desítky zraněných, z toho několik těžce, zatím stále není jasná. Došlo k němu v přístavu chemické továrny. Zástupce chemičky v pondělí sdělil, že nejprve začalo hořet jedno z potrubí a následně došlo k výbuchu. Později společnost uvedla, že vznícení postihlo mimo jiné potrubí s etylénem a propylénem, což jsou základní látky pro chemický průmysl. Nehoda omezila provoz v továrně, nezpůsobila ale velké znečištění ovzduší.

Závod v Ludwigshafenu byl již dříve dějištěm tragických nehod. Při explozi v roce 1948 zemřelo v chemičce 207 lidí a 3800 osob utrpělo zranění.

Newsletter