V dopoledních hodinách jsme opět svědky velmi nepřehledného obchodování. Evropské akcie otevřely v zisku, zatímco euro proti dolaru výrazně ztrácí a obchoduje se znatelně pod 1,1800 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

Vánoce pospolu, i když jsme daleko. Aplikace Readmio, která doprovází čtení pohádek zvukovými efekty, spojí rodiny na dálku i doma

Každý dospělý si rád vzpomene, jak mu babičky či rodiče četli v dětství pohádky. Dnešní děti budou za pár let vzpomínat také, ale na rozdíl od rodičů mohou mít jejich vzpomínky o něco bohatší rozměr. A to díky aplikaci Readmio, díky které čtené příběhy doslova ožívají a vtahují do svého kouzelného světa jak děti, tak dospělé. Funguje to jednoduše: aplikace podle hlasu rozpozná jednotlivá slova a během zlomku vteřiny na ně zareaguje zvukovým podkresem, který čtený příběh jemně a nápaditě doprovodí. Děti si díky tomu vylepší představivost a koncentraci.

Čtené příběhy v Readmio ožívají pomocí moderní technologie rozpoznávání řeči. „Pokud čte například maminka větu, v níž popisuje, že na dvoře chrochtá prasátko, spustí se zvukový efekt a dítě uslyší zachrochtání prasátka. Čtení je tak pro děti mnohem zábavnější, podnětnější a příběh si dokážou představit živěji a barvitěji. Od této funkce si slibujeme, že pomůže zvýšit zájem dětí o čtení, které, jak je známo, má pozitivní vliv na jejich inteligenci,“ vysvětluje princip aplikace její zakladatel Ilya Novodvorskiy.

Více času společně

Readmio vzniklo proto, aby rodiny mohly trávit více vzácného času společně nad příjemnou aktivitou, která je spojí. A také aby dnešní děti, zvyklé na moderní technologie, měly o čtení větší zájem. S autentickým zvukovým doprovodem si tak mohou poslechnout klasické pohádky, oblíbené vánoční příběhy nebo třeba povídání, které pomáhá snadněji usnout. Jedním z benefitů je i možnost obohatit pohádkovou zásobu rodičů o desítky nových, neprobádaných příběhů, třeba těch zahraničních.

Readmio čtené slovo díky speciální technologii rozpozná během zlomku vteřiny a má přesnost na 99 %. Navíc funguje i offline, takže se hodí třeba i na dovolenou na chalupě, kde není zrovna silné pokrytí. Vývojáři teď nově k základní verzi, která obsahuje přes 160 pohádek, přidali za příplatek také možnost nahrávání. „Tato funkce se hodí například pro rodiny, které zrovna nemůžou být spolu. Babičky žijící v jiném městě mohou nahrát pro vnoučata pohádku a děti si ji mohou klidně denně pouštět před spaním. Je to vlastně taková osobní audiokniha,“ usmívá se zakladatel projektu.

Prémiová verze s nahráváním stojí 599 Kč ročně, jinak je ale v Česku a na Slovensku běžné čtení všech současných 160 pohádek k přečtení zdarma. „Jsme tu doma a sami tu máme své rodiny, proto jsme se rozhodli udělat výjimku a našim blízkým krajanům, přátelům, sousedům, více či méně vzdáleným, projevit cenovou výhodou svou náklonnost. Základní verze tedy zůstane nadále nezpoplatněná, připlatit si lidé mohou za nahrávání,“ uzavírá Novodvorskiy. V jiných zemích bude placená i základní verze produktu.

Newsletter