Oproti konsensu trhu horší výsledek amerického HDP za 2Q podpořil výprodejní tlaky na dolaru. Dolarový index klesl pod 92 bodů, proti euru se kurz posunul k 1,1880 EURUSD. Měny regionu drží zisky. Koruna se obchoduje nad hranicí 25,50 za euro.

Vánoční šílenství vrcholí. Rohlik.cz nabízí last minute

Rohlik.cz do 20. prosince rozváží v běžném čase a od 21. do 23. prosince prodlužuje rozvoz až do půlnoci. Na Štědrý den bude doručování omezené od 7 do 14 hodin a potom se zase naplno rozběhne 26. prosince jako obvykle od 7 do 22 hodin. V uvedeném čase platí standardní expresní doba dodání už do 120 minut. Aby ale měli zákazníci jistotu, že si budou moci nechat svůj nákup doručit včas, doporučuje Rohlík objednávat nákup s malým předstihem, a to do 22. prosince.

„Oproti loňsku pochopitelně i my registrujeme výrazný nárůst počtu objednávek. Jejich vyřizování ale zvládáme. Dobře jsme se na Vánoce připravili, takže se naši zákazníci nemusí bát, že by se k nim jejich nákup nedostal. Očekáváme ale, že časová okna kurýrů budou kompletně vyprodaná již 22. prosince, proto by zákazníci neměli otálet s objednávkami až do Štědrého dne,“ říká Tomáš Čupr, zakladatel Rohlik.cz.

Výběr vánočního zboží na Rohlíku se letos výrazně rozrostl. Už teď se mohou jeho zákazníci předzásobit cukrovím, výběrovými sýry, šunkami, paštikami a dalšími lahůdkami a samozřejmě i výběrem vín a dalšího vánočního pití. „Chtěli jsme zákazníkům nabídnout co nejpestřejší výběr vánočních dobrot. Příští týden navíc spouštíme prodejní akci s názvem „štědrovečerní menu“ se vším, co nesmí chybět na slavnostní tabuli. Vévodit mu bude samozřejmě tradiční kapr,“ dodává Tomáš Čupr.

Kromě potravin jsou k dostání i vánoční dekorace a doplňky jako jmelí, věnce, vánoční hvězdy, prskavky nebo purpura. A hlavně od letoška zvládne Rohlík vyřešit i nákupy dárků. Největší radost chce udělat dětem, proto se zásobil velkým výběrem hraček. Největším hitem jsou letos vedle nestárnoucích LEGO stavebnic například Žvatlalové, roboželva nebo zombie ruka.

Starší generace budou mít radost z různých variant dárkových košů, kosmetických balíčků nebo výběrových sladkostí a alkoholu a na své si přijdou i domácí mazlíčkové. A Rohlík letos zastane i papírnictví, kromě dárků totiž nabízí mimo jiné i balicí papíry, stužky a dárkové tašky.

Newsletter