Vánoční večírky na ledě, v letadle i v kasinu

Firmám se daří, a nemusí proto šetřit při pořádání vánočních večírků pro své zaměstnance. Jejich sezona nyní běží naplno, ale v některých společnostech odkládají vánoční oslavu až na leden.

„Vánoční večírek je příležitostí, jak zaměstnancům poděkovat za uplynulý rok. Firmy mají v době ekonomického růstu na podobné akce vyšší rozpočty, a tak se pouštějí do netradičních a originálních konceptů,“ říká Tomáš Surka, managing partner v personálně-poradenské společnosti Devire.

Rozšiřuje se také nabídka míst, na kterých je možné párty pro zaměstnance uspořádat. A tak není od věci spojit vánoční večírek s nácvikem řízení letadla v trenažéru, který se neliší od opravdového letounu. Kdo zrovna nesedí v kokpitu, může si užívat na létání zaměřené počítačové hry, nebo se věnovat konverzaci s kolegy.

Společné akce pro zaměstnance nabízejí také provozovatelé ledových ploch, kde lze párty spojit s bruslením a různými hrami na zamrzlé vodě. Existují i firmy, které přímo do firmy dovezou plně vybavené kasino a zaměstnanci se oddají hráčské vášni. Nemohou však prohrát peníze, naopak, co vyhrají, darují na charitativní účely. Vánoční oslavu je možné zorganizovat také na palubě speciálně upraveného vlaku nebo ji uspořádat jako kostýmový večírek zaměřený například na 20. léta minulého století.

„Záleží jen a pouze na kreativitě firmy, jaké téma pro pracovní večírek zvolí. Vhodné je propojit místo konání se zaměřením firmy, ve které účastníci oslavy pracují. Výrobci leteckých součástek si večírek užijí na leteckém trenažéru, a naopak prodejci sportovních potřeb si rádi zabruslí a zahrají hokej,“ míní Tomáš Surka. 

Jelikož bývá ve firmách před Vánoci velký shon a také zaměstnanci nemají moc volného času kvůli shánění dárků a přípravám na vrchol adventu, překládají někde termín večírku až na leden.

Hodně škody umí na vánočním večírku napáchat alkohol. Proto je s ním vhodné nakládat opatrně. „Vyplatí se nezapomínat, že se se svými kolegy budete potkávat každodenně i po této oslavě. Ostuda se vryje do paměti kolegyň i kolegů a někdy dokonce nesmazatelně,“ varuje Tomáš Surka ze společnosti Devire.

Vánoční setkání je příležitostí k utužení kolektivu, pracovníci mají šanci poznat se s kolegy, se kterými nepřichází až tak často do styku. Proto by se účasti na večírku neměli vyhýbat.

 

 

Newsletter