Vasky otevřeli novou prodejnu na lukrativní adrese, v Praze Na Příkopě 23

Obuvnická firmy Vasky mladého podnikatele Václava Staňka (22) završila svůj nabitý podzim a podnikatelsky velmi úspěšný rok otevřením nové prodejny. Nyní je najdete na nejfrekventovanější ulici v České republice, v Praze Na Příkopě. Vedle tradičních bestsellerů zákazníci objeví na jednom místě nové střihy tenisek, pantofle, celou škálu kožených doplňků a také designové oblečení z merina. Od čtvrtka 10. prosince do soboty 12. prosince bude designér Vasek Martin Brna šít tenisky přímo ve výloze nové prodejny.

t zákazníkům co nejvíce na blízku

Nová prodejna je pro Vasky velkým krokem, kapacita bývalé prodejny v Krakovské ulici už přestávala stačit. Zejména loni před Vánoci bylo na prodejnách znát, jak rychle zájem o Vasky roste. Nejvýraznější to bylo v Praze, kde je největší zákaznická základna. Už tehdy věděli, že letos budou zákazníky vítat v novém větším prostoru. Nejvýraznějším benefitem nové prodejny je skladovost, zákazníkům tak odpadne několikatýdenní čekání, než se boty vyrobí. “Konečně jsme otevřeli naši novou pražskou prodejnu. Začínali jsme na 30 m2 společně se značkou Bagind v Krakovské ulici. Po dvou letech se Vasky stěhují do 280 m2 do ulice Na Příkopě. Jedná se o nejfrekventovanější ulici v České republice. I přes Covid období jsme se rozhodli učinit tento krok, abychom byli naším zákazníkům co nejvíce na blízku,” popisuje Václav Staněk, zakladatel značky. Vasky jsou tak jako malá ryze česká firma v sousedství světově renomovaných značek, jako jsou Tommy Hilfiger, Lacoste nebo Hamleys.

Designér ve výloze

Aby mohli zákazníci i kolemjdoucí lépe poznat ševcovské řemeslo, bude designér Vasek Martin Brna vyrábět tenisky přímo v prodejně Na Příkopě, a to v termínu od čtvrtka 10. 12. do soboty 12. 12., vždy od 16:00 do 20:00. “Chceme zákazníkům ukázat, jak vypadá poctivá ševcovina a zvýšit povědomí o lokální obuvnické výrobě, kterou Vasky hájí už pátým rokem,” konstatuje Jan Kočenda, marketingový ředitel značky. Martin Brna je hlavním designérem Vasek a v minulosti navrhoval a ručně vyráběl tenisky například pro Přemka Forejta či choreografa Yemiho.

Newsletter