Euro umazává proti dolaru část včerejších ztrát a posouvá se nad 1,1640 EURUSD: Měny regionu mírně sílí. Koruna se po včerejším oslabení obchoduje nad 25,60 za euro, je tedy nejslabší od července.

Vedení Pegas jednomyslně doporučilo akcionářům přijmout nabídku od R2G

Vedení textilky Pegas Nonwovens jednomyslně doporučilo akcionářům přijmout nabídku od R2G na odkup akcií. Cenu 1010 korun za akcii hodnotí jako přiměřenou.

R2G prohlásilo, že by Pegas měl omezit dividendy a zaměřit se na snížení dluhu a akvizice. Se snížením nebo pozastavením vyplácení dividend v dopise akcionářům souhlasí i vedení textilní firmy. Zaměstnancům vzkázala, že neplánuje žádné podstatné změny, které by měly na zaměstnance vliv, a to včetně propouštění.

„Zmínka o zastavení výplaty dividend by podle nás mohla působit negativně na cenu akcie. Naopak podporovat růst ceny by mohlo vyjádření největšího současného akcionáře WTH, který odkupní cenu nepovažuje za dostatečně vysokou. Vývoj ceny akcií se tak nyní nebude řídit fundamenty Pegasu, ale akcionářskými zájmy, a proto není vyloučené, že se cena akcie dostane i výrazněji nad nabídnutou cenu,“ uvedl ekonom Komerční banky Richard Miřátský.

Akcionáři Pegas Nonwovens nyní mají čtyři týdny na rozhodnutí, zdali prodat, či si akcie ponechat. Největší akcionář Wood Textiles Holding (WTH) již v minulosti uvedl, že svůj podíl prodat nehodlá. O zvýšení své nabídky R2G neuvažuje.

Newsletter