Dolar zahajuje týden slabší v dolarovém indexu i proti euru. Společná měna sílí nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu jsou v zisku. Koruna posiluje pod 25,50 za euro.

Většina Čechů si myslí, že půjčit si peníze je snadné

Sedm z deseti Čechů si myslí, že půjčení peněz v české zemi je pro ně snadné. Pouze 7 % lidí se domnívá, že je to obtížné a 23 % tvrdí, že není ani snadné, ani obtížné. Pro Čechy je půjčování peněz snazší ve srovnání s Maďary, z nichž 55 % tvrdí, že je to obtížné. Ještě hůře situaci vidí Slováci, jen 46 % z nich si myslí, že půjčit si peníze je snadné a 18 % z nich tvrdí, že to je těžké. Toto jsou některé z výsledků Barometru finanční prosperity PayU: Vnímání prosperity na trzích s vysokým růstem.

Češi si půjčují peníze hlavně na to, aby si mohli dovolit základní potřeby v nesnadných dobách (24 %), aby si mohli koupit velké nebo drahé věci (23 %) a aby mohli investovat do budoucnosti (23 %). Pouze 11 % lidí si půjčuje peníze na správu každodenních výdajů.

Barometr globální finanční prosperity: Vnímání prosperity na trzích s vysokým růstem byl proveden v minulých měsících. Společnost PayU se dotázala více než 10 500 dospělých respondentů na 25 trzích v Africe, Asii, Evropě, Jižní Americe a na Středním východě, s rovnoměrným rozdělením napříč pohlavím a věkem. Respondenti byli osloveni prostřednictvím online průzkumu.

Newsletter