Videa v mobilu si v květnu prohlíželo o pět procent víc lidí

Počet uživatelů, kteří sledovali streamovaná videa na mobilních zařízeních, se v květnu proti předchozímu měsíci zvýšil o pět procent. Na mobilech sledovalo videa 572.000 uživatelů a na tabletech 857.000. Počet diváků na klasických PC vzrostl o dvě procenta na 3,6 milionu. Vyplývá to z měření NetMonitor, který zpracovává firma Gemius.

Celkově navštívilo tuzemské weby z mobilních telefonů téměř 3,2 milionu českých uživatelů. Nejpopulárnějšími kategoriemi byly databáze a katalogy a Domovské stránky portálů. Třetí místo obsadily bulvární magazíny.

Tablety používá pro surfování po internetu téměř 1,4 milionu uživatelů v ČR, což je o tři procenta více než v dubnu. Denní návštěvnost dosáhla 610.000 a byla jako u jediného druhu zařízení vyšší o víkendech než v pracovní dny. Nejnavštěvovanějšími kategoriemi z tabletů byly domovské stránky portálů a databáze a katalogy následované zpravodajstvím.

Počet českých uživatelů, kteří navštívili webové stránky z PC, dosáhl v květnu zhruba 6,6 milionu. Průměrná denní návštěvnost dosáhla 3,2 milionu, v pracovní dny byla o milion uživatelů vyšší než o víkendech. Denně strávili uživatelé na měřených webech v průměru hodinu a 12 minut.

Newsletter