VideoBydleni.cz chce změnit zastaralé principy realitního trhu

Unikátní realitní portál VideoBydleni.cz se stává velkým hráčem na realitním trhu. Jeho jedinečnost spočívá v prezentování nemovitostí nejen pomocí fotografií, ale především formou videa. Hlavním klientem jsou realitní kanceláře. Primární snaha projektu je podle Jakuba Veverky, jednoho ze zakladatelů, tvořit službu, která změní způsob, jakým lidé hledají nemovitosti. Motorem pro zakladatele VideoBydleni.cz je chuť posunout inzertní svět v realitách na další úroveň.

Projekt VideoBydlení vzešel z chutě dvou lidí dělat byznys. Strnitá cesta dala dohromady Jakuba Veverku s Jiřím Tschiharschem. Se zkušenostmi z realitní kanceláře a účetního mínusu kvůli ztrátě kapitálu spojenectvím s nepoctivým obchodním partnerem se oba pustili do startupu VideoBydlení. To se psal rok 2012 a postupně se etabloval na složitém realitním trhu a získal si řadu klientů. Jaké jsou hlavní výhody? Zhlédnutím video prohlídky získá zájemce představu o dané nemovitosti.

„Projekt se tak snaží předejít situacím, kdy zájemce jede na prohlídku nemovitosti se třemi fotkami a z prohlídky odchází zklamán a pouze tak ztrácí čas,“ říká Jakub Veverka, jednatel a spoluzakladatel VideoBydlení.cz.

Obchodní model? Jít za poptávkou. „Díky tomu, že jdeme za poptávkou tady ještě nyní jsme. Nasloucháme klientům. I díky tomu, že jsme znali bolesti realitních kanceláří z vlastní zkušenosti, mohli jsme všechna řešení psát na míru problémům realitních kanceláří,“ říká jeden ze zakladatelů, Jakub Veverka.  Získat první obsah trvalo zapáleným realitním nadšencům přes rok. Byla to pomalá, dlouhodobá práce.

Co by byl web bez programátora. Projekt VideoBydleni.cz využívá maximálního potenciálu a možností internetu. Jde o webovou aplikaci, která chce být pro své uživatele co nejvíce přívětivá a intuitivní. Určitě nechce nechat uživatele zbytečně přemýšlet a na portálu tápat. Trvalo dva roky, než realitní nadšenci našli programátora, který napsal platformu VideoBydlení za vyhovujících podmínek. Dnes je programátor Ing. Miroslav Hejna, jedním ze společníků.

Jaké jsou vize?

„V průběhu jednoho roku bychom se rádi dostali na návštěvnost 1 000 000 uživatelů za měsíc. Máme k tomu solidně našlápnuto, již v lednu 2018 jsme vyrostli oproti prosinci 2017 o 30 %. V současné době probíhá SEO a tlačíme nemalé prostředky do linkbuildingu. V číslech bychom chtěli dosáhnout na 2 500 inzerujících realitních kanceláří a cca 60-70 000 unikátních inzerátů. Velký budget spolkne také silné cílení na sociální síti Facebook, který nám dělá krásná čísla. Náš cíl je stát se do roka minimálně trojkou na trhu realitních portálů,“ sdílí svou vizi Jakub Veverka z VideoBydlení.cz.

Cílem zakladatelů VideoBydleni.cz je bod, kdy bude podíl foto a video inzerátů 50 na 50. Nyní počet realitních kanceláří, které natáčejí video prohlídky roste o více než 100 % za rok. „Jde to pomalu, je to o edukaci trhu realitních makléřů, kdy pomocí našeho týmu vzděláváme realitní makléře ve videu. Náš cíl je, aby se člověk, který svěří realitnímu makléři nemovitost do prodeje, rovnou makléře zeptal, zdali si nemovitost natočí také na video. Video bude jednou standardem v propagaci, 3D Virtuální prohlídky budou unikátem,“ shrnuje Jakub Veverka z VideoBydleni.cz.

První na trhu

Realitní trh v Čechách je dle tvůrců poměrně malý. Pro vysvětlení pozice VideoBydlení je vertikálně nad realitními kancelářemi. Realitní portály jsou pak dodavateli klientů realitním kancelářím. VideoBydlení je pak první video-realitní portál v ČR s nejvíce videoprohlídkami.

Newsletter