Videokonferenční firma CNC Praha vstoupila na slovenský trh

Český výrobce videokonferenčních systémů CNC Praha dodal virtuální učebny za několik milionů korun Slovenské poště. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Do vývoje systému virtuálních učeben CNC investovala dva miliony korun.

Virtuální učebny slouží převážně velkým společnostem ke vzdělávání velkého počtu pracovníků ve více lokalitách z jednoho místa najednou. Řešení začleňuje vzdálené strany i lektora do jednoho prostoru. Snímání obrazu a zvuku je zajištěno prostřednictvím kamer a mikrofonů.

Řešení pro Slovenskou poštu zahrnuje vedle dodávky nových virtuálních učeben začlenění nynějších videokonferenčních místností, používaných pro porady, do jednoho systému. Zřízení jedné virtuální učebny vyjde zhruba na milion korun.

„Velká organizace tak má jednotný systém pro spolupráci na dálku, ať už jde o školení nebo porady. Systém je zabezpečený a kompatibilní se všemi používanými světovými standardy, „ uvedl technický ředitel CNC Patrick Korž.

CNC Praha se zabývá poskytováním technologií pro týmovou spolupráci na dálku. Firma byla založena v roce 1995 a mezi její zákazníky patří například Tesco, Kofola, DHL, PPF, Škoda Auto, úřad vlády nebo Vítkovice Steel.

Newsletter