Euro umazává proti dolaru část včerejších ztrát a posouvá se nad 1,1640 EURUSD: Měny regionu mírně sílí. Koruna se po včerejším oslabení obchoduje nad 25,60 za euro, je tedy nejslabší od července.

VIG má za sebou slušné pololetí, lepší byla všechna hlavní čísla

AKTUALIZOVÁNO – Pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) v pololetí meziročně zvýšila zisk před zdaněním o 9,6 procenta na 221 milionů eur. Kombinovaný poměr, ukazatel ziskovosti pojišťoven, se meziročně snížil na 96,9 procenta z 97,9 %.

„Všechny klíčové údaje v pololetní zprávě za rok 2017 ukazují zlepšení ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. To demonstruje náš závazek být stabilním a spolehlivým partnerem pro naše akcionáře,“ uvedla šéfka VIG Elisabeth Stadlerová.

„Výsledky pojišťovny VIG mírně překonaly naše i tržní odhady. Výsledky jsou nadále ovlivněny nižším počtem uzavíraných pojistek v životním pojištění, což je součástí současné strategie společnosti,“ uvedl ekonom Komerční banky Richard Miřátský.

Pojišťovna potvrdila svoji vysokou kapitálovou vybavenost, když její ukazatel solventnosti Solvency II vzrostl v polovině roku na 224,5 % ze 194,5 % na loňského konci. Management potvrdil svoje střednědobé cíle, pro rok 2019 odhaduje nezdaněný zisk v rozmezí 450 až 470 mil. EUR, zvýšení hrubého předepsaného pojistného na 9,5 mld. EUR a zlepšení nákladovosti k 95 %. Rovněž dividendová politika zůstává nezměněna, tj. vyplácet alespoň 30 procent čistého zisku po minoritách, dodal Miřátský.

Vienna Insurance Group je předním specialistou na pojištění v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Koncern tvoří zhruba 50 firem v 25 zemích. V Česku společnost působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny.

Newsletter