VIG má za sebou slušné pololetí, lepší byla všechna hlavní čísla

AKTUALIZOVÁNO – Pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) v pololetí meziročně zvýšila zisk před zdaněním o 9,6 procenta na 221 milionů eur. Kombinovaný poměr, ukazatel ziskovosti pojišťoven, se meziročně snížil na 96,9 procenta z 97,9 %.

„Všechny klíčové údaje v pololetní zprávě za rok 2017 ukazují zlepšení ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. To demonstruje náš závazek být stabilním a spolehlivým partnerem pro naše akcionáře,“ uvedla šéfka VIG Elisabeth Stadlerová.

„Výsledky pojišťovny VIG mírně překonaly naše i tržní odhady. Výsledky jsou nadále ovlivněny nižším počtem uzavíraných pojistek v životním pojištění, což je součástí současné strategie společnosti,“ uvedl ekonom Komerční banky Richard Miřátský.

Pojišťovna potvrdila svoji vysokou kapitálovou vybavenost, když její ukazatel solventnosti Solvency II vzrostl v polovině roku na 224,5 % ze 194,5 % na loňského konci. Management potvrdil svoje střednědobé cíle, pro rok 2019 odhaduje nezdaněný zisk v rozmezí 450 až 470 mil. EUR, zvýšení hrubého předepsaného pojistného na 9,5 mld. EUR a zlepšení nákladovosti k 95 %. Rovněž dividendová politika zůstává nezměněna, tj. vyplácet alespoň 30 procent čistého zisku po minoritách, dodal Miřátský.

Vienna Insurance Group je předním specialistou na pojištění v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Koncern tvoří zhruba 50 firem v 25 zemích. V Česku společnost působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny.

Newsletter