Víte, jaké úřady musíte navštívit při založení s. r. o.?

Čeká vás v dohledné době založení společnosti a přemýšlíte, kde začít? Poradíme vám. V našem článku se dozvíte, jaké instituce musíte navštívit a na závěr vám dáme jeden užitečný tip, který vám ušetří spoustu času.

Začněme u notáře

Vaše cesta při založení s. r. o. startuje u notáře. Než se k některému z nich vydáte, odpovězte si na několik základních otázek:

Jak se bude vaše společnost jmenovat?
Na jaké adrese nahlásíte sídlo?
Co přesně se stane předmětem podnikání?
Jakou si určíte výši základního kapitálu?
Koho uvedete jako jednatele firmy a společníky?

 

Notář se vás také zcela jistě zeptá, zda jste si s sebou donesli platný doklad totožnosti. Následně společně sepíšete notářský zápis. Tím oficiálně dochází k založení s. r. o. Nepleťte si to ovšem se vznikem společnosti, k tomu dochází až při zápisu firmy do obchodního rejstříku.

Cena: Je to různé. Minimální částky se pohybují okolo 5 000 Kč.

Jde se na živnostenský úřad

Další část založení s. r. o. pokračuje na živnostenském úřadě. Zde uvedete, v jaké oblasti chcete podnikat. Vyberete si živnost. Pokud tu svou nenajdete mezi živnostmi volnými, nezapomeňte si doma doklad (například vysvědčení), který doloží vaši odbornou způsobilost. Úředník ho bude chtít vidět.

Cena: 1 000 Kč.

Nyní je na řadě banka

Další vaše kroky by měly směřovat do banky, kde si založíte nový účet. Tento účet bude na jméno společnosti a vložíte si na něj základní kapitál. Kolik to činí? To záleží víceméně na vás. V současné době je minimální vklad pouze 1 Kč, ale pečlivě si promyslete, zda je moudrá vložit do společnosti pouze tuto částku. Jde o to, že váš základní kapitál si bude moci dohledat každý váš potencionální obchodní partner. A 1 Kč nevypadá příliš seriózně.

Končíme zápisem do obchodního rejstříku

Posledním krokem při založení s. r. o. je zápis do obchodního rejstříku. Ten můžete provést dvěma způsoby. Buď si vše obstaráte sami, zaplatíte okolo 6 000 Kč a na soudní rozhodnutí si počkáte 5 dní, nebo tímto úkolem pověříte svého notáře. Ten od vás bude potřebovat výpis živnostenského rejstříku a potvrzení z banky. V takovém případě byste měli na zápis společnosti do obchodního rejstříku čekat pouze do druhého pracovního dne.

Nechce se vám se vám tento proces podstupovat? Nemusíte. Společnost SimplyOffice vše zařídí za vás. Rychle a bez starostí. Věnujte se svým obchodům a pobíhání po úřadech nechte na jiných. Přejeme vám úspěšný start.

(Komerční sdělení)

Newsletter