Evropské výnosy dále rostou, americké korigují včerejší růst. Dolar navýšil ztráty nad 1,0720 za euro. Koruna se po včerejším oslabení drží nad 25,20 za euro.

Vítězové soutěže HOF Awards převzali ocenění

Za účasti více než 250 předních osobností realitního a investičního trhu ze 17 zemí byly včera v pražském hotelu Marriott vyhlášeny výsledky nejlepším z nejlepších. V rámci 4. ročníku soutěže HOF Awards (Hall of Fame – Best of the Best) převzali ceny vítězové: realitní projekty, firmy a osobnosti napříč celým regionem CEE. Všichni z téměř 160 nominovaných již předtím vyhráli příslušné kategorie v soutěži CIJ Awards, jejíž galavečery se každoročně konají v Praze, Bratislavě, Varšavě, Budapešti, Bukurešti a Bělehradu.

V soutěži jsou oceňovány nejen projekty roku z oblasti kancelářských, maloobchodních, rezidenčních a logistických nemovitostí, ale také společnosti působící na realitním trhu (realitní agentury, stavební firmy), stejně jako banky a projektoví manažeři. Letos poprvé byla vedle ocenění „Best Real Estate Leadership“ za nejlepší vedení týmu předána také cena „Leading Female Real Estate Professional“ největší osobnosti z řad realitních manažerek.

Kromě silného českého kontingentu přilákala soutěž velký počet účastníků z celého regionu CEE, z nichž Geo Margescu, výkonný ředitel Rumunské developerské společnosti Forte Partners se na pódiu ocitl hned dvakrát, aby si převzal cenu „Leading Leadership in Real Estate“ a cenu „Investment Transaction of the Year“ (projekt The Bridge). Mihai Paduroiu, šéf poradenského týmu Advisory & Transaction Services and Offices v bukurešťské pobočce společnosti CBRE, si jménem své firmy odnesl sošku vítěze ceny HOF Awards „Office Real Estate Agency“. Vítězem kategorie „Warehouse Real Estate Agency“ se stala společnost 108 Agency.  První vítězkou ženské kategorie HOF Awards – „Leading Female Property Professional“ – se stala Michaela Semanová (Savills).

Pokud jde o vítězné projekty, porazila společnost Liebrecht & wooD své konkurenty projektem Centrum Praskie Koneser. Vítěznou sošku v kategorii „Warehouse Development“ za projekt Amazon Fulfillment Center si jménem společnosti Panattoni Europe odnesl Robert Dobrzycki, výkonný ředitel pro Evropu. Společnost Panattoni Europe vyhrála i kategorie „Warehouse Lease“ (DHL) a „Warehouse Developer of the Year“.

Nejžádanější mezi udílenými cenami, cena „Best Law Firm“ v kategorii služeb, byla tentokrát udělena společnosti Wilsons. V téže kategorii se hrdým vlastníkem vítězné sošky „Tax & Finance Advisor“ stala společnost TPA. A konečně společnost Penta Real Estate získala cenu „Office Lease“ za transakci, kterou zprostředkovala pro Deloitte pražský projekt Churchill. Sošku „Best Land Transaction“ si odnesla společnost CTP za svou akvizici v maďarském Biatorbagy.

Soutěž HOF Awards organizuje a ceny udílí Roberts Publishing Media Group, vydavatel prestižního odborného realitního časopisu CIJ, zaměřeného na region střední a východní Evropy. Roberts Publishing Media Group také v Praze každoročně na podzim organizuje mezinárodní realitní a investiční konferenci CEDEM a v zemích regionu CEE pořádá soutěž CIJ Awards.