Vítkova CPI koupila za miliardu síť obchodů na Třebíčsku

Skupina CPI Property Group realitního magnáta Radovana Vítka koupila za zhruba miliardu korun firmu Gerosa – JMB, která vlastní sedm desítek prodejen bývalé Jednoty Moravské Budějovice. Jde o největší venkovskou maloobchodní síť na Třebíčsku. Napsal to dnes server E15.cz.

Převzetí společnosti Gerosa – JMB zahájila CPI fakticky už před víc než rokem, kdy tehdejší družstvo JMB ovládla společnost Gerosa kontrolovaná Vítkovými spolupracovníky, píše server. Po této operaci pak později vznikla Gerosa – JMB, kterou před několika dny koupila CPI za 38,38 milionu eur. „Získané portfolio se skládá ze zhruba 45.000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy a generuje příjmy z pronájmu kolem 2,4 milionu eur ročně,“ uvedla CPI.

Sedm desítek větších i menších prodejen, které nově oficiálně patří CPI, provozuje Coop družstvo HB. Bývalá havlíčkobrodská Jednota získala obchody od tehdejšího družstva JMB do desetiletého pronájmu s možnou opcí loni na podzim. V loňském roce také družstevníci JMB prodali své podíly Gerose, když si jejich předák s odchodem do důchodu nechal vyplatit svůj podíl a ostatní družstevníci na to přistoupili také.

CPI patří k největším realitním investorům v Česku, kde je zároveň jedním z největších majitelů maloobchodních ploch. Sídlo firmy je v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na frankfurtské burze. Vedle ČR působí CPI na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Německu. Loni firma zvýšila čistý zisk o 78 procent na 137,435 milionu eur.

Newsletter