Dolarový index oslabil pod 91 bodů. Euro díky slabému dolaru zpevnilo nad 1,2100 EURUSD. Měny regionu včera vykázaly ztráty, které dnes opět navyšují. Středový kurz koruny se pohybuje nad 26,40 za euro.

Vítkovice Gearworks už nejsou v insolvenci, potvrdil soud

Společnost Vítkovice Gearworks, někdejší dcera strojírenské skupiny Vítkovice, již není v insolvenci. Tuto skutečnost potvrdil soud a obchodní rejstřík současně zaznamenal insolvenci jako vyřízenou. Firma nově funguje s novými investory, kterými jsou společnosti Optifin Invest a Farvis. Ty dodaly nezbytné prostředky pro úspěšné ukončení insolventního procesu.

„Posledním krokem v rámci vypořádání se s minulostí budou postihy za zneužití našeho know-how konkurenčními společnostmi, které chtěly využít insolvenčního řízení k nekalým praktikám. S tím se chceme rychle právní cestou vyrovnat,“ uvedl ředitel Vítkovic Gearworks Vladimír Bindzár.

Díky novým akcionářům si Gearworks udržel trh speciálních převodovek, včetně off shore projektů – například zdvihových mechanismů pro námořní plošiny. Společnost má nyní zakázky převážně v oblasti dodávek pro hutní a strojírenské firmy ve středoevropském regionu, obnovila obchodní vztahy s klienty z EU, kteří čekali na ukončení insolvence, a plánuje proti loňsku mírný růst tržeb. Ty by tak měly překročit 140 milionů korun. „Naše EBITDA je nyní nulová a bude kladná,“ avizoval ředitel Bindzár.

Vítkovice Gearworks jsou jedním z předních dodavatelů atypických převodových skříní, ozubených dílů a kompletních pohonů pro různá odvětví průmyslu. Vyrábějí díly pro koksovny, ocelárny, válcovny, pro povrchovou těžbu materiálů i vrtná zařízení. Dále firma poskytuje projekční a inženýringové služby a zabývá se také tepelným zpracováním. V nové vlastnické struktuře bude Gearworks navíc využívat obchodní synergie se společnostmi svých akcionářů.

Všechny prostředky, které složili noví akcionáři společnosti Vítkovice Gearworks, byly určeny pro úhrady věřitelům.

Newsletter