Vítkovice Heavy Machinery nově řídí exšéf Tatra Trucks Martin Bednarz

Generálním ředitelem společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY (VHM) ze strojírenské skupiny VÍTKOVICE je ode dneška Martin Bednarz, který do vítkovické firmy přichází ze společnosti TATRA TRUCKS, a.s. Zkušený manažer povede nově ustavovaný tým, který podle plánu nahrazuje někdejší vedení VHM.

„Jsem rád, že Martin Bednarz, kterého profesně dlouho znám, přijal moji nabídku, aby se stal jednou z klíčových osobností nového managementu vítkovické skupiny,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva společnosti VÍTKOVICE, a.s., Libor Witassek.

Martin Bednarz (41) působil po absolvování VŠB – Technické univerzity v Ostravě na manažerských pozicích v řadě významných strojírenských firem. Mimo jiné v evropské skupině GCE, v České zbrojovce v Uherském Brodě nebo ve společnosti ŠKODA VAGONKA v Ostravě. Poslední dva roky řídil z pozice generálního ředitele a místopředsedy představenstva kopřivnickou automobilku TATRA TRUCKS. Ta loni poprvé od roku 2008 překročila symbolický výrobní milník 1000 vozidel, když vyrobila 1326 vozů a její produkce meziročně vzrostla o 56 procent.

Zkušenost má Martin Bednarz také s Vítkovicemi, ve kterých působil ještě před jejich privatizací v roce 2001, a to jako specialista Těžkého strojírenství. To je nyní součástí právě společnosti VHM.

Úkolem nového šéfa VHM a jeho týmu bude rychlejší prosazování nezbytných změn, které vedení Vítkovic od podzimu realizuje v rámci celkové restrukturalizace strojírenské skupiny. Ve vedení skupiny je Martin Bednarz další významnou posilou. Během podzimu management Libora Witasska posílili mimo jiné Simeon Hýbl (Vítkovice Power Engineering), Vladimír Sitta (Vítkovice Envi) a v první vlně změn rovněž Vladimír Bindzár (Vítkovice Gearworks), významnou obměnou prošla rovněž skupina odborných ředitelů ve většině dceřiných společností strojírenské části Vítkovic.

Newsletter