Vítkovice Heavy Machinery rozjely ocelárnu. Omezení výroby skončilo

Společnost VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY (VHM), jejíž řízení v rámci reorganizace postupně přebírá společnost SPV VTK Jaroslava Strnada, obnovila chod ocelárny, zrušila omezení výroby a vrací se ke standardním pracovnímu rytmu. Včera společnost nastartovala v několika tavbách všechna zařízení ocelárny, dnes rozjela běžný výrobní režim. „Rozjezd ocelárny je naprosto klíčový moment pro obnovení důvěry trhu, zejména německého, na který směřuje podstatná část produkce,“ uvedl obchodní ředitel VHM Jiří Brož.

Poté, co se VHM podařilo najít strategického investora, zahájila firma postupně rozjezd všech provozů. Takzvané studené procesy, tedy obrábění a montáže, se rozběhly už 20. března. „Klíčový je ale start ocelárny, tedy výroby tekuté oceli v přímé návaznosti na slévárnu a kovárnu a všechny další výroby,“ říká výrobní ředitel VHM Vlastimil Molek s tím, že restart probíhá přesně v termínu, který společnost zákazníkům předem avizovala. 

Výroba ve VHM se tak rozjela průřezově pro všechny typy výrobků a obchodní obory. „Jelikož naše hlavní zákaznické portfolio je soustředěno na klientelu známou důrazem na přesné plnění dohodnutých podmínek, je dodržení termínu pro rozjezd ocelárny významným pozitivním signálem napříč obchodním světem,“ konstatoval Brož. VHM vyvážejí do zemí EU, ale také do Ruska, Kanady, Brazílie nebo Indie.

Na ocelárnu navazuje celé výrobkové portfolio VHM – od ingotů až po dodávky technologií. Na nejsilnějším německém trhu jde o zákazníky, jakými jsou firmy BGH, Thyssen Krupp v oblasti ingotů, Hatebur, Cast-Con, Schuler Pressen, Giestechnik a další v oboru tvarově složitých odlitků, dále například firmy Weser, Delta, Hosselmann, Otto Fuchs, Siemens, VW Group pro výkovky a Becker Marine pro lodní díly. Dodávky pro hydroelektrárny směřují ke klientům typu Voith Hydro, Andritz Hydro. Hřídele pro větrné elektrárny se exportují mimo jiné společnostem ENO, Senvion. A celé technologie nakupují například Siemag Tecberg, SMS Group nebo OLKO. Dalšími významnými zákazníky jsou španělská Gamesa Eolica nebo koncern Bělaruskalij v Bělorusku.

 

Newsletter