Vítkovice Heavy Machinery vyměnily celý management

Generální ředitel společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY (VHM) ze strojírenské skupiny VÍTKOVICE Martin Bednarz, dokončil obměnu managementu, kterou ohlásil hned po svém příchodu letos v únoru. Na pozici finančního ředitele nově přišel Zdeněk Knápek, jakost bude řídit Petr Říha, nákup převzala Lenka Vítečková, technickým ředitelem se stal Miloš Bronček, obchod VHM má na starosti Jiří Brož, výrobu Vlastimil Molek.

„Všechny členy týmu jsem hledal mezi zkušenými odborníky. Téměř všichni členové vedení jsou externími posilami přicházejícími z firem mimo skupinu Vítkovice. Jiřího Brože a Vlastimila Molka naopak považuji za klíčové opory zevnitř skupiny. Jsou to lidé se špičkovou znalostí obchodu a know-how naší firmy,“ komentoval generální ředitel společnosti VHM Martin Bednarz. Do týmu přibude ještě nová personální ředitelka, výkonem její funkce je nyní pověřen Miroslav Pivovarčík, který i dříve působil v personalistice VHM.

Zdeněk Knápek, (51 let) – dosud působil jako finanční ředitel společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, jeho zásadním úkolem bude zajistit stabilitu financování a ziskovost VHM. „Rád bych zavedl principy ekonomického fungování firmy, které se mi osvědčily v předchozích pozicích v mezinárodních společnostech,“ naznačil.

Petr Říha, (46 let) – v oboru řízení jakosti, který bude jeho kompetencí také ve VHM, pracuje od roku 1991. Jeho posledním angažmá byla společnost Novogear Technologies. Řešit kvalitu s externími zákazníky a zákaznický přístup, který současně vede k účinné prevenci nekvality, to považuje nový šéf jakosti za jednu z nejdůležitějších schopností moderní firmy. Tuto dovednost chce přenést do VHM.

Lenka Vítečková, (50 let) – nová ředitelka pro nákup pracovala v daném oboru ve společnostech ArcelorMittal Ostrava a ArcelorMittal Tubular Products Ostrava. Ve VHM se zaměří se na procesy, které vedou ke snižování nákladů a zajištění plynulého toku dodávek surovin a materiálů pro výrobu a montáž. „S využitím moderních nákupních nástrojů chci dosáhnout zeštíhlení procesu výroby pro růst konkurenceschopnosti firmy,“ uvádí.

Miloš Bronček, (42 let)nový technický ředitel VHM získal zkušenosti mimo jiné ve společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech a zároveň má mnohaleté zkušenosti s vedením projektů v mezinárodním byznysu. „Ve VHM chci jít cestou optimalizace produktového portfolia a podchycení nových trendů v těžké mechanice,“ říká.

Další dva členové managementu, tedy Jiří Brož (47 let) a Vlastimil Molek (41 let), působí ve skupině Vítkovice delší dobu (sedmý a 17. rok). Obchodní ředitel Brož je klíčovou osobou pro obchodní vztahy u největších zákazníků v Německu, ale nejen tam. Výrobní ředitel Molek je lídrem inovačních procesů a zavádění multiprofesnosti ve VHM.

Úkolem nového manažerského týmu VHM je rychlejší prosazování nezbytných změn, které vedení Vítkovic od podzimu realizuje v rámci celkové restrukturalizace strojírenské skupiny. Významnou obměnou prošla rovněž většina odborných ředitelů v převážné části dceřiných společností strojírenské skupiny Vítkovice.

 

Newsletter