Vítkovice Mechanika vyváží do Egypta technologii za 628 milionů

Společnost Vítkovice Mechanika ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group v těchto dnech expeduje do Egypta technologii pro válcovnu měděných slitin v hodnotě přibližně 628 milionů korun. Společnosti Helwan Factory for Nonferrous Industries postupně dodá do Káhiry celkem 14 provozních souborů. ČTK to dnes sdělila mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

„Vznikne z nich válcovací linka mosazi a takzvaného sendvičového materiálu za zhruba 628 milionů korun,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Vítkovice Mechanika Roberto Clemente. Výrobní linka má být uvedena do provozu příští rok.

„Šanci na zajímavé dodávky zajistila společnosti Mechanika její sesterská společnost ve vítkovické strojírenské skupině VTK Special. Ta je také kontraktorem subdodávek v dodavatelském řetězci pro egyptskou zakázku,“ uvedla Kijonková.

Společnost Vítkovice Mechanika se specializuje na zařízení pro úpravu, přepravu a zpracování materiálů, na technologie pro kontinuální povrchovou těžbu surovin a na služby v hutním, strojírenském a energetickém průmyslu. Má 630 zaměstnanců. Letos čelila insolvenčnímu návrhu, ten ale soud zamítl.

Celá skupina Vítkovice Machinery Group zahrnuje přes 30 firem a zaměstnává asi 8000 lidí. V loňském roce měla skupina obrat zhruba 14 miliard korun a konsolidovaný zisk 479 milionů korun. Tři firmy ze skupiny se letos dostaly do úpadku: Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Gearworks a Vítkovice Envi.

Newsletter