Evropské výnosy rostou, americké o něco rychleji. Dolar si proti euru drží zisky kolem hranice 1,1700 EURUSD. Rizikovější měny jsou pod tlakem rostoucích amerických tržních sazeb. Koruna se obchoduje v lehké ztrátě těsně pod 25,45 za euro.

Vítkovice uspěly ve sporu s ČEZ, nebudou platit půl miliardy za energie

Spor o neodebranou elektrickou energii mezi společností VÍTKOVICE, a.s. a společností ČEZ Prodej, s.r.o., ve kterém šlo s úroky o zhruba půl miliardy korun, ukončil v těchto dnech Vrchní soud v Olomouci. Rozhodnutí v soudním sporu, který soudy obou stupňů důkladně projednávaly pět let, znamená, že Vítkovice nebudou platit částku ve výši 385,775 milionu korun s příslušenstvím, která měla představovat náhradu škody za neodebranou elektrickou energii.

„Je to verdikt, který by měl výrazně uklidnit naše okolí. Nemáme potřebu se vymezovat vůči obchodnímu partnerovi, jde nám jen o to, že máme čistý stůl a nikdo nemůže spekulovat o našem údajném dluhu za energie,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel VÍTKOVIC Libor Witassek.

Vrchní soud v Olomouci potvrdil rozsudek Krajského soudu v Ostravě z 9. 6. 2016, kterým byla zamítnuta žaloba společnosti ČEZ Prodej proti společnosti VÍTKOVICE o náhradu škody za neodebranou elektrickou energii. Soudy obou stupňů konstatovaly, že mezi účastníky sporu nedošlo k uzavření smlouvy, kterou by byla společnost VÍTKOVICE a.s. vázána odebrat elektrickou energii od společnosti ČEZ Prodej, s.r.o.

Newsletter